Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Działania Rady Rodziców

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Rada Rodziców organizuje warsztaty kulinarne „Mikołajkowe pieczenie pierników 2014” 


Rada Rodziców organizuje warsztaty artystyczne „Fascynujące owady w MEGA skali”.


Rada Rodziców organizuje akcję charytatywną – ZUMBA MARATON dla dorosłych.Warsztaty PARA BUCH

W piątkowe popołudnie 15 listopada odbyły się w hallu głównym szkoły, organizowane przez Radę Rodziców warsztaty konstruktorsko-teatralne „Para Buch”. Dzieci z rodzicami mogły wykazać się zmysłem technicznym i zdolnościami artystycznymi budując lokomotywy i wagony. Powstało wiele nowatorskich i prototypowych modeli, które można było oglądać w szkolnej galerii – Kopalni Cudów ELEVEN DESIGN.
Zabawę uświetnił warsztat teatralny oparty o wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, brawurowo poprowadzony przez panią Justynę Ilasz.
Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom warsztatu serdecznie dziękujemy! Było wspaniale!

Rada Rodziców SP 11

Zapraszam do GALERII na relację z warsztatów.


Rok szkolny 2012/2013W piątek 19 kwietnia odbył się kolejny warsztat plastyczno-konstruktorski, zorganizowany przez Radę Rodziców p.t. NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT, poprowadzony przez Magdę Lech i Iwonę Chmurę – Rutkowską.

W spotkaniu i twórczych działaniach wzięło udział czterdziścioro dzieci, głównie z klas I-III oraz rodzice.

Prace, które powstały podczas warsztatów można oglądać w oficjalnie już oznaczonej tablicą galerii „ELEVEN DESIGN Kopalnia Cudów” mieszczącej się w szatni szkolnej.

Zapraszamy do GALERII do obejrzenia fotorelacji z warsztatu.


19 marca 2013 r. Komisja Rady Rodziców w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły, dokonała oceny efektów prac w ramach akcji „Wiosenne porządki”. Komisja wysoko oceniła poziom estetyki, pomysłowe dekoracje i wiosenne aranżacje przestrzeni we wszystkich salach. Po zliczeniu przyznawanych w kilku kategoriach punktów, wyłoniono zwycięzców:


W kategorii 0-III
1. miejsce IIIC i IIID sala 311
2. miejsce IIB sala 302
3. miejsce IIC sala 304


W kategorii IV-VI
1. miejsce IVB sala 201
2. miejsce VIA sala 211
3. miejsce VIC sala 200


WYRÓŻNIENIA
O, IA, IB, IC, IIA, IIIA, IIIB, IVA, IVC, VA, VB, VC, VIB


Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w akcji dzieciom, rodzicom i nauczycielom za twórcze pomysły i ogrom pracy.
Rada Rodziców SP 11
Komisja złożona z przedstawicieli Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego postanowiła nagrodzić dwie pomysłodawczynie nazwy nowopowstałej szkolnej galerii sztuki i designu w piwnicy:

Gabrysię Gattner i Julię Korpik z kl. IV B.

Nagrodzone pomysły to:

„Kopalnia cudów” i „Eleven Design”. Niebawem powstaną logotypy i tablice informacyjne z nowymi nazwami.

Gratulujemy!


REGULAMIN KONKURSU


17 grudnia w naszej szkole ruszy akcja „Uwolnić książkę” przygotowywana przez Radę Rodziców, Biblitekę Szkolną i Samorząd Uczniowski.

Idea uwalniania książek, in. bookcrossing to sposób na nieodpłatne pożyczanie sobie i przekazywanie książek poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, po to by ktoś mógł je poczytać na miejscu, pożyczyć do domu i znów zostawić w wyznaczonym do tego miejscu. Na parapetach w hallu głównym pojawią się książki i komiksy z wlepkami informującymi o tym, że książki krążą w ramach szkolnej akcji bookcrossingu. Nie będzie kart bibliotecznych, terminów, pilnujących.

Celem akcji, jest popularyzowanie literatury i wspieranie mody na czytanie oraz promowanie idei uczciwości i zaufania społecznego.
Przez cały czas będzie można ksiażki i komiksy przeglądać na miejscu, pożyczać lub wzbogacać szkolny parapet o egzemplarze przyniesione z domu. Mogą to być książki, które zostały już dawno przeczytane, są w podwójnych egzemplarzach, mają zniszczoną okładkę lub nikomu się nie spodobały.

Ważne, żeby była to literatura dla młodszych i starszych dzieci. Pieczę nad uwalnianym księgozbiorem trzymać będzie Szkolna Biblioteka i Samorząd Uczniowski.
W SZKOLNEJ BIBLIOTECE ZNAJDUJE SIĘ SKRZYNKA, DO KTÓREJ MOŻNA WKŁADAĆ KSIĄŻKI PRZEZNACZONE DO BOOKCROSSINGU. PRZYNOSZĄC KSIĄŻKĘ, OFIAROWUJESZ JEJ DRUGIE ŻYCIE.

Książka nieczytana to zwykły bezużyteczny przedmiot. Książka czytana to skarb!


Serdecznie zapraszamy!Rada Rodziców i Międzyszkolne Stowarzyszenie Rodziców SP 11 ogłasza konkurs na nazwę galerii sztuki i designu w piwnicy szkolnej.

Propozycję nazwy na podpisanych imieniem i nazwiskiem karteczkach prosimy wrzucać do szkolnej skrzynki ustawionej w hallu głównym przy portierni.

Pomysły zbieramy do 7 grudnia. Na zwycięzce czeka nagroda!


26 listopada Pan Dyrektor i przedstawicielki Rady Rodziców przecięciem wstęgi zainaugurowali działalność szkolnej galerii sztuki i designu w piwnicy.

Otwarciu towarzyszył wernisaż wystawy prac przygotowywanych przez uczniów i uczennice w ramach warsztatów „Lecimy w kosmos”.

Relację z tego wydarzenia przygotowała i emituje Winogradzka Telewizja Kablowa. Zapraszamy na wystawę!

Zapraszam do GALERII  na fotorelację z otwarcia wystawy.


16 listopada odbyła się pierwsza część warsztatów „Lecimy w kosmos”.

Udział w warsztatach wzięło około 50 dzieci, część najmłodszych przyszła z rodzicami.

Było dużo twórczego wysiłku i radości. Powstały wspaniałe konstrukcje i projekty.

Mamy nadzieję, że zdjęcia oddadzą chociaż trochę z tej „kosmicznej” atmosfery.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na drugą część! Rada Rodziców.Zapraszam do GALERII na kosmiczną fotorelację.


20 listopada minęła 22. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka oraz 20. rocznica ratyfikowania jej przez Polskę.

Jest to najważniejszy i najbardziej uniwersalny dokument mówiący o prawach dziecka, nazywany światową konstytucją praw dziecka.

Tego dnia również startuje szkolna akcja Rady Rodziców SP 11 „PRAWA CZŁOWIEKA ROZPOCZYNAJĄ SIĘ OD PRAW DZIECKA”.

W ramach akcji odbędzie się kampania informacyjna, konkursy, warsztaty prowadzone przez specjalistów z Komitetu Ochrony Praw Dziecka, szkolenia dla Samorządu Uczniowskiego oraz uruchomienie „półki prawniczej” w bibliotece szkolnej.

Projekt koordynuje radczyni Anna Grossmann. Serdecznie zapraszamy. Rada Rodziców.Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content