29 WRZEŚNIA – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku. Celem akcji jest promocja czytania dzieciom na głos. Tego dnia w naszej szkole nauczyciele czytali dzieciom na zajęciach w klasach, bibliotece i świetlicy szkolnej. Mile zaskoczyły nas dzieci podczas zajęć w bibliotece, które same chciały czytać kolegom na głos.

W holu została przygotowana gazetka na temat korzyści płynących z głośnego czytania dzieciom. W tym miejscu warto przypomnieć, że czytanie min: ułatwia przyswajanie wiedzy i zapamiętywanie informacji, wzbogaca słownictwo, rozwija umiejętność swobodnego wypowiadania się i myślenia. Mamy nadzieję, że to zachęci dzieci i dorosłych do głośnego czytania, nie tylko w tym dniu.

Barbara Rosińska, Paulina Jafra