Zapraszamy uczennice i uczniów do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim „BUNTOWNICZKI”-KomiksIdea. W naszym projekcie postanowiliśmy skupić nasze działania na dziewczynkach i kobietach. Pokazać im, jak wiele mogą osiągnąć, jak silnymi są osobami Daliśmy im narzędzia i prawo do „buntowania się”. Przez trzy edycje projektu pokazywaliśmy przykłady wybitnych kobiet w historii Polski i świata. Od wielkich nazwisk przeszliśmy do tych z naszej małej ojczyzny, o których większość mieszkańców nigdy nie słyszała, a których właścicielki na co dzień zmieniają rzeczywistość na przekór stereotypom i przeszkodom.2.Tematyka komiksu:Przedmiotem konkursu jest stworzenie komiksu dotyczącego jednego z tematów:•Droga do Buntu –jak stałam się Buntowniczką•Oto ja! –czego dokonała wybrana Buntowniczka. UWAGA! Niezależnie od wyboru tematu praca musi nawiązywać do konkretnych kobiet-buntowniczek, żyjących w XXI w (w Polsce i na świecie). Uczestnik konkursu może przesłać jedną lub dwie prace (ale maksymalnie jedną w ramach tej samej kategorii. Na prace polonistki czekają do 2.12.2021. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się z regulaminem konkursu zamieszczonym w załączniku.Zapraszamy uczennice i uczniów do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim „BUNTOWNICZKI”-KomiksIdeaW naszym projekcie postanowiliśmy skupić nasze działania na dziewczynkach i kobietach. Pokazać im, jak wiele mogą osiągnąć, jak silnymi są osobami Daliśmy im narzędzia i prawo do „buntowania się”. Przez trzy edycje projektu pokazywaliśmy przykłady wybitnych kobiet w historii Polski i świata. Od wielkich nazwisk przeszliśmy do tych z naszej małej ojczyzny, o których większość mieszkańców nigdy nie słyszała, a których właścicielki na co dzień zmieniają rzeczywistość na przekór stereotypom i przeszkodom.2.Tematyka komiksu:Przedmiotem konkursu jest stworzenie komiksu dotyczącego jednego z tematów:•Droga do Buntu –jak stałam się Buntowniczką•Oto ja! –czego dokonała wybrana BuntowniczkaUWAGA! Niezależnie od wyboru tematu praca musi nawiązywać do konkretnych kobiet-buntowniczek, żyjących w XXI w (w Polsce i na świecie). Uczestnik konkursu może przesłać jedną lub dwie prace (ale maksymalnie jedną w ramach tej samej kategorii. Na prace polonistki czekają do 2.12.2021. Przed przystąpieniem do pracy zapoznajcie się z regulaminem konkursu zamieszczonym w załączniku.Link poniżej: