Dzień Chłopaka w świetlicy

Dzień Chłopaka w świetlicy, odbył się pod hasłem ulubionych gier i zabaw dzieci. Były to chwile integracji, wspólnej zabawy, a co najważniejsze, chwile ze sporą dawką radości i humoru. W grupie klasy 1b i 2c dzieci grały w kalambury. W pierwszej kolejności chłopcy losowali hasła zapisane na karteczkach i musieli pokazać je gestami, bez użycia słów. Było dużo śmiechu, zwłaszcza przy pokazywaniu komara czy opalania się na plaży. W grupie klasy 1a dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia, a następnie wszyscy przystąpili do wspólnej zabawy w kalambury i w „Wisielca”. Gra w „Wisielca” polegała na znalezieniu liter, dzięki którym powstało słowo wymyślone przez panią wychowawczynię. W grupach klas 2a, 2b, 3a i 3b, odbyła się gra liczbowa Bingo z udziałem historycznej maszyny mieszającej piłeczki z liczbami. Każdy wcześniej otrzymał,  przygotowane plansze z numerami. Zadaniem dzieci było zaznaczanie wylosowanych liczb z maszyny na swojej planszy. Osoba, która miała szczęście i wyszukała wylosowane numery na swojej planszy wykrzykiwała: BINGO!!!

Dziękujemy wszystkim dzieciom za świętowanie, zaangażowanie i pozytywną energię a chłopcom życzymy dużo radości i samych pozytywnych mocy.

Paulina Postaremczak-Wójtowicz