Jesienne zabawy sportowe dla klas II i III

Złota polska jesień zagościła wkoło, a słoneczna, piękna pogoda zachęca do aktywności na powietrzu. Pan Andrzej Gumny, nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły, zaprosił więc dzieci ze świetlicy z klas II i III do udziału
w jesiennych zabawach sportowych w formie wyścigów rzędów. Zabawy odbyły się 25 października na bieżni naszego boiska szkolnego.

Po rozgrzewce, dzieci podzielone zostały na cztery zespoły i z dużym zaangażowaniem wykonywały objaśniane kolejno przez pana Andrzeja zadania biegowe
i  sprawnościowe. Przechodziły przez  szarfę, toczyły piłkę do słupka, biegły z kozłowaniem piłki, szły jak najszybciej niosąc lotkę na paletce do badmintona tak, aby nie spadła, toczyły piłeczkę kijem do unihokeja.

Chociaż dzieci starały się, żeby ich drużyna była najszybsza na mecie podczas każdej konkurencji, to jednak, jak powiedziała jedna z dziewczynek z klasy II, przede wszystkim liczył się udział i dobra zabawa. I taka właśnie zasada tym zabawom sportowym przyświecała!

Zabawy dostarczyły dużo emocji i były atrakcyjnym urozmaiceniem pobytu na boisku szkolnym.

Brygida Kovacs