Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

„Śmietnikówka”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W dniach 18 i 29 października odbyły się, po raz drugi w historii naszej świetlicy, konkursy w rzutach do kosza na śmieci – „Śmietnikówka”.  Udział w nich wzięły chętne dzieci z klas II i III. Tak jak w poprzednim roku szkolnym zawodnicy rzucali pogniecionymi kartkami zarysowanego papieru do czystego kosza na śmieci. Nie było to takie łatwe, biorą pod uwagę, że rzuty wykonywane były z odległości 5 metrów i 20 centymetrów. Dzieci rzucały z dużym zaangażowaniem i bardzo skupiały się przed każdym rzutem, próbując różnych technik. Każdy zawodnik rzucał 10 razy i gdy wszyscy wykonali swoje rzuty, podliczone zostały punkty. Wszyscy dopingowali siebie nawzajem, a rzuty udane  nagradzali głośnymi okrzykami i brawami.

Okazało się, że zarówno w klasach II, jak i w III, konieczna jest dogrywka o miejsca I i II oraz III i IV. Ostatecznie miejsce pierwsze w klasach II zdobyła Zosia z kl. II a, drugie –  ubiegłoroczny zwycięzca – Franek z kl. II a, trzecie – Ewelina z kl. II b, a czwarte – Hania z kl. II a. W klasach III, po serii rzutów dogrywkowych, pierwsze miejsce zdobyła Marianna, drugie – Oliwia i trzecie ubiegłoroczny triumfator – Janek, wszyscy z klasy III b.  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i puchary, a także mogli wybrać (jak i wszyscy uczestnicy zabawy) drobiazgi w postaci różnych breloczków.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content