Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Drugie spotkanie w świecie dinozaurów

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

            24 marca, w klasie II c, odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie poświęcone dinozaurom prowadzone przez Teodora, ucznia klasy VII b z naszej szkoły. Na początku spotkania, tak jak podczas poprzedniego, nasz prelegent zapoznał dzieci z najważniejszymi informacjami na temat tych prehistorycznych zwierząt, a potem bardziej szczegółowo scharakteryzował pięć wybranych. Oprócz omawianych na poprzednim spotkaniu Velociraptora, Triceratopsa,  Kecalkoatla i Tyronazaura, Teodor opowiedział także o ogromnym, prehistorycznym rekinie – Megalodonie. Jego rozmiar mógł dochodzić do 20 metrów długości, a jeden jego ząb miał 18 centymetrów. W dolnej i górnej szczęce mieściły się aż trzy rzędy takich zębów, co robi ogromne wrażenie na oglądających komputerowe rekonstrukcje paszczy tego potwora. W drugiej części spotkania dzieci lepiły z plasteliny właśnie Megalodona i dzięki wskazówkom Teodora bardzo wiernie odtworzyły jego imponujący wygląd.

            W kolejnych dniach po spotkaniu, dzieci z klasy II c, stworzyły piękne dzieła plastyczne, na których wiernie odwzorowały omawiane dinozaury. Można je podziwiać na gazetce w korytarzu na drugim piętrze szkoły.

Każde spotkanie prowadzone przez Teodora jest dla młodszych dzieci bardzo ciekawie i mile spędzonym czasem. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne prelekcje ucznia klasy VII b. 

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content