Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Międzyświetlicowy Turniej „1 z 10”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

We wtorek, dnia 29 marca, w Szkole Podstawowej nr 85 w Poznaniu odbyła się IV Edycja Międzyświetlicowego Turnieju „1 z 10”. Jest to konkurs, który od uczestników wymaga szerokiej wiedzy z zakresu literatury, matematyki, geografii, historii, sportu oraz życia codziennego. Pytania w większości wykraczają poza podstawę programową. Jego uczestnicy muszą wykazać się także umiejętnością koncentracji uwagi i refleksem. Każda ze zgłoszonych do tego konkursu szkół może wystawić tylko jednego trzecioklasistę, który jest jej przedstawicielem.

W tym roku w konkursie uczestniczyło dziewięć szkół. Naszą szkołę reprezentowała Marta, uczennica klasy III a. Jej przeciwnikami było siedmiu chłopców i jedna dziewczynka. Marta bardzo się denerwowała. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Zarówno w rundzie eliminacyjnej jak i finałowej odpowiedziała na wszystkie pytania, a cukierkowe punkty wpadały do jej pudełka po każdym z nich.

Z radością informuję, że laureatką IV Edycji Konkursu „1 z 10” została nasza przedstawicielka – Marta z klasy III a!!!

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i niewielkimi upominkami.

Jolanta Thiel

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content