Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Międzynarodowy Dzień Książki

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W marcu, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, dzieciaki z klas 1-3 rozmawiały o roli książki w ich życiu. Każda klasa na swój sposób przedstawiła ulubioną formę kontaktu z książką.

Klasa 1b i 2c zapoznawała się z bajkami Ezopa, greckiego bajkopisarza i niewolnika żyjącego w VI wieku p.n.e. Ich bohaterami są najczęściej zwierzęta posiadające cechy ludzkie. Dzieci przeglądały także futurystyczną książkę „Mechanica” przedstawiającą mechaniczne zwierzęta, które odrodziły się po zniszczeniu Ziemi. Dodatkowo dzieci słuchały Bajek terapeutycznych autorstwa Marii Molickiej, między innymi o Karolinie i jej perypetiach związanych z problemami w klasie i z uczeniem się.

Klasy 2 a i b, zaangażowały się w pisanie własnych opowiadań wraz z kreowaniem autorskich ilustracji. Głównymi bohaterami opowieści były zwierzęta. Było to dość dużym wyzwaniem, ponieważ nie wszystkie rozpoczęte dzieła udało się skończyć na czas, niektóre z nich są jeszcze w trakcie realizacji. Powstałe zbiory można było wypożyczać w świetlicy.

W grupie klas trzecich okazało się, że wiele dzieci lubi komiksy. Są one połączeniem tekstu z obrazem. Są łatwiejsze do przeczytania dla tych, którzy napotykają na trudności z czytaniem. Pani Jola zaproponowała dzieciom stworzenie własnego komiksu w ramach „Konkursu na komiks”. Dzieciaki z entuzjazmem przyjęły propozycję stworzenia własnej opowieści. Okazało się jednak, że nie jest to wcale prosta sprawa. Niektórym dzieciom nie starczyło cierpliwości i zrezygnowały z dokończenia swego dzieła. Ci, którzy się nie poddali otrzymali drobne nagrody. Najlepsze komiksy były autorstwa:

I miejsce                     Alicja kl. III b

II miejsce                    Oliwia kl. III b

III miejsce                  Emilka i Łucja kl. III b

Wyróżnienie               Piotr kl. III a

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content