Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

„Śmietnikówka”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

9 maja odbył się konkurs w rzutach do kosza na śmieci – „Śmietnikówka”. Udział w nim wzięły chętne dzieci z klas I i II c. Konkurs, jak i wszystkie poprzednie tego typu, polegał na rzucaniu pogniecionymi kartkami zarysowanego papieru do czystego kosza na śmieci. Z pozoru wygląda to na łatwe zadanie, ale w rzeczywistości takie łatwe nie jest. Rzuty wykonywane są z odległości 5 metrów i 20 centymetrów! Dzieci, jak zawsze, rzucały z dużym zaangażowaniem i bardzo skupiały się przed każdym rzutem, próbując różnych technik. Każdy zawodnik rzucał 6 razy i gdy wszyscy wykonali swoje rzuty, podliczone zostały punkty. Czworo dzieci zdobyło taką samą liczbę punktów i aby wyłonić zwycięzców potrzebna była dogrywka. Ostatecznie miejsce pierwsze zajął Oskar W. z klasy I a, drugie – Antosia B. z klasy I b, trzecie – Bruno J. z klasy I a, a czwarte – Alexia z klasy I b. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i puchary, a także mogli wybrać (jak i wszyscy uczestnicy zabawy) drobiazgi w postaci różnych breloczków.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content