Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Międzyświetlicowy Turniej w „Dwa ognie”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

            16 maja odbył się w naszej szkole IX Międzyświetlicowy Turniej w „Dwa ognie” klas II i III. Pierwszy taki turniej zorganizowany został w 2012 roku i okazał się bardzo dobrą inicjatywą, która spodobała się dzieciom i wychowawcom z okolicznych szkół. Jego organizatorkami od początku są panie Jolanta Stęplowska (główny sędzia zawodów) i Brygida Kovacs. Naszymi miłymi gośćmi, którzy od początku biorą udział w turnieju, również w tym roku, były szkoły: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 65. O wyznaczonej godzinie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie pani Jolanta Stęplowska przeprowadziła rozgrzewkę, a następnie w części oficjalnej pani Brygida Kovacs przywitała wszystkich zgromadzonych.

Rozgrywano mecze „każdy z każdym”, które trwały 10 min, a ewentualna dogrywka 5 minut. W pierwszym meczu grały ze sobą drużyny ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 65. Mecz ten był tak wyrównany, że aby wyłonić zwycięzców konieczna była dogrywka. Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze Szkoły nr 65. W drugim spotkaniu zagrały drużyny ze Szkoły nr 65 i naszej „jedenastki”. Niestety dla nas po raz drugi wygrał zespół z SP 65 i tym samym zapewnił sobie pierwsze miejsce w całym turnieju. W trzecim meczu zagrały zespoły z naszej szkoły i ze Społecznej 2. O wygranej i tym samym drugim miejscu w turnieju zadecydowała dogrywka, w której przy ogromnym hałasie robionym przez podekscytowanych graczy obu drużyn jak i obserwujących wszystko z ławek zawodników z SP 65, zwyciężyła drużyna z naszej szkoły. Trzecie miejsce zajął więc zespół ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2.

Naszą drużynę tworzyli: Magda M. i Franek Ż. z kl. II a, Jagoda T. z kl. II b, Szymon P. z kl. II c, Patrycja G., Ula L., Marta M. i Piotr B. z kl. III a, Magda B. i Janek K. z kl. III b.

Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące, a zawodnicy grali w nich z ogromnym zaangażowaniem.  Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią najwyraźniej wszyscy zatęsknili za tego rodzaju rywalizacją i emocjami jakie dostarcza przeżywane wspólnie sportowe wydarzenie. 

            Po rozegraniu wszystkich meczów pani Brygida Kovacs ogłosiła oficjalnie wyniki i wręczyła pamiątkowe puchary oraz podziękowania dla wychowawców.  Na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia z pucharami, po czym zawodnicy zaproszeni zostali do drobnego poczęstunku.

Bardzo się cieszymy, że znowu możemy gościć u siebie przyjaciół z okolicznych szkół i razem przeżywać takie pozytywne emocje!!

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content