Świetlicowy turniej w piłkę nożną

30 maja, wszyscy chętni chłopcy z klas I-III, którzy byli w tym dniu w świetlicy, mogli wziąć udział w Świetlicowym turnieju w piłkę nożną. Rozgrywki te były podsumowaniem całorocznych gier w sali gimnastycznej i na boisku szkolnym organizowanych przez pana Andrzeja Gumnego (nauczyciela wychowania fizycznego z naszej szkoły). Najwięcej chętnych do gry było tradycyjnie w klasach pierwszych, które zawsze z dużą ochotą uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez pana Andrzeja. Grę poprzedziło przypomnienie zasad piłki halowej oraz podział na dwie drużyny. Z uwagi na to, że wszyscy chcieli grać jako Lech Poznań – żeby nikomu nie było przykro – jedna drużyna nazwała się Kolejorz, a druga – Lech.

Gra była bardzo zacięta i każdy z młodych piłkarzy dawał z siebie wszystko. Jednak szala zwycięstwa przechyliła się na stronę drużyny Kolejorza, w którego składzie grał Król Strzelców zawodów – Janek K. z kl. III b. Strzelił On aż 7 goli!!!! Przed większą ilością strzelonych przez tego zawodnika bramek drużynę Lecha uchronił bardzo dobrze broniący bramkarz – Krzysiu R. z kl. II a, który obronił nawet dwa rzuty karne.

To był bardzo udany turniej, w którym nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa i ten cel został bez wątpienia osiągnięty.

Brygida Kovacs