Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Świetlicowe wyścigi rzędów

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

            02 czerwca, chętne dzieci ze świetlicy ze wszystkich grup, zostały zaproszone, przez pana Andrzeja Gumnego, do udziału w wyścigach rzędów w sali gimnastycznej. Zawodnicy podzieleni zostali na cztery drużyny. Pan Andrzej, przed startem każdej konkurencji, pokazywał i objaśniał jak należy je wykonywać. Na początku zadaniem dzieci było toczenie ogromnej, gumowej piłki do pachołka i powrót biegiem z piłką w rękach. Następnie należało jak najszybciej pokonać wyznaczony dystans z ringo umieszczonym na głowie tak, żeby z niej nie spadło. W kolejnej konkurencji zawodnicy robili to sami, ale trzymając na głowie piłkę zamiast ringo. Przedostatnim zadaniem był bieg z przeskakiwaniem przez przeszkodę i przekładanie szarfy przez całe ciało. Na koniec dzieci wykonywały slalom między znacznikami. Dwie, zwycięskie drużyny zdobyły taką samą liczbę punktów, ale wynik nie był tu najważniejszy, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za ogromne zaangażowanie (jakim się wykazali) oraz poczęstowani ciasteczkami.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content