Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Międzynarodowy projekt edukacyjny

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W roku szkolnym 2021/2022, nasza szkolna świetlica przystąpiła do Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Kreatywne prace plastyczne”.

Głównym celem projektu było:

– zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci,

– popandemiczna arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego.

Przy okazji tworzenia prac, dzieci miały okazję:

  • przystąpić do samodzielnych i twórczych działań plastycznych wspierających motorykę małą, koordynacje wzrokowo-ruchową, spostrzeganie, pamięci i uwagę,
  • rozwijać swoją wyobraźnie i kreatywność,
  • eksperymentować z różnymi materiałami i technikami plastycznymi,
  • doświadczyć poczucia sprawczości i wiary we własne możliwości.

Naszym zadaniem było stworzenie 9 kreatywnych prac o różnej tematyce, wykonanych technikami zaczerpniętymi ze strony www.kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com.

Z obserwacji widać było, że dzieci dobrze bawiły się podczas projektu, były zaciekawione, zaangażowane i odważne w swoich wytworach. Z niecierpliwością wypytywały o kolejne tematy i proponowane techniki. Uwielbiały malować palcami i tworzyć wielobarwny artystyczny papier jako tło do pracy. Wykreowane dzieła można było podziwiać co miesiąc na tablicy przy wejściu do stołówki. Na zakończenie projektu dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki w postaci modeliny. Mamy nadzieję na kolejną edycję projektu w przyszłym roku szkolnym, tak aby wspierać w świetlicy dziecięcą twórczość i tworzyć niepowtarzalne dzieła.

Paulina Postaremczak

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content