Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Bezpiecznie na drodze, w domu, szkole, na boisku

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

            W dniach 21 i 22 września naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz policji z Komisariatu Poznań – Północ. Nasz gość spotkał się z dziećmi ze wszystkich klas I, II i III. Na początku pan policjant przedstawił najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i powiedział jak dzieci powinny się zachowywać jadąc samochodem, żeby nie przeszkadzać kierowcy. Następnie – co należy zrobić gdy dziecko zaczepia ktoś obcy i gdy próbuje je uprowadzić. Dzieci dowiedziały się także jak postępować w sytuacji gdy się zgubią i gdy zaatakuje je pies. Na koniec także – co dziecko powinno zrobić w sytuacji gdy zostaje samo w domu i do drzwi dzwoni ktoś obcy (nie powinno otwierać nawet, gdy osoba ta ubrana jest w mundur policjanta!).
            Spotkania były bardzo ciekawe i pouczające. Wszystkie dzieci słuchały pana policjanta z dużym zainteresowaniem i co najważniejsze zdobyły ważną wiedzę na temat zachowania w różnych sytuacjach.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content