Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Dzień Chłopaka

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Jak co roku wrzesień w świetlicy zakończył się pod znakiem Dnia Chłopaka. Z tej też okazji wszystkie dzieciaki mogły doświadczyć wielu emocji podczas zorganizowanych przez panie zabaw.

Dzieciaki z klas pierwszych bawiły się w „Bingo fitness”. Wszystkie pierwszaki podobierały się w kilkuosobowe grupy. Jedna osoba z grupy losowała karteczkę z ćwiczeniem, które wszyscy musieli wykonać. Prawidłowo wykonane przez wszystkie dzieci ćwiczenie, można było odhaczyć na planszy. Grupa, która zaznaczyła trzy ćwiczenia w jednej linii wygrała rywalizację. Okazało się, że wygrały wszystkie grupy.

Dzieci z klas II i III c uczestniczyły w grze „Bingo”. Każdy jej uczestnik otrzymał kartę z liczbami, na której zaznaczał wylosowane liczby. Liczby były losowane w specjalnej maszynie losującej. Kto miał szczęście, zaznaczył wszystkie liczby w rzędzie ze swojej karty i zawołał „Bingo!”, ten wygrał.

Świętowanie Dnia Chłopaka w klasach 3ab odbyło się pod hasłem „chłopięce kalambury”. Dziewczynki przygotowały specjalnie wymyślone hasła, a następnie w parach je rysowały lub pokazywały bez użycia słów. Za każde odgadnięte hasło, chłopcy otrzymali punkt w postaci śliwki. 

Zabawom towarzyszyło wiele śmiechu i ogrom emocji. Wszystkie zadania były wykonywane z wielkim zaangażowaniem. Na zakończenie wszystkie dzieci dostały śliwki. Teraz pozostaje nam czekać na następny tak miły dzień.

Jolanta Thiel

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content