Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

W świecie dinozaurów

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym, 7 września w klasie I c, nasz uczeń Teodor z klasy VIII b miał możliwość zaprezentowania swojej imponującej wiedzy na temat dinozaurów i prehistorycznych czasów. Spotkania w klasach I-III, gdzie Teodor opowiada o środowisku życia, wyglądzie, budowie ciała, zwyczajach, sposobie zdobywania pokarmu, opiece nad młodymi, charakterystycznych cechach i ciekawostkach dotyczących dinozaurów, odbywają się od kilku lat (pierwsze kiedy Teodor był w IV klasie). Cieszą się one ogromną popularnością, ponieważ Teo opowiada w sposób ciekawy i barwny, a to ile wie przyprawia o zawrót głowy i robi na słuchaczach ogromne wrażenie. Podczas opisywanego tutaj spotkania omówionych zostało tradycyjnie pięć wybranych dinozaurów. Deinocheirus zwany „straszną ręką” z uwagi na swoje szpony, u których same pazury były wielkości dłoni dorosłego człowieka, gdy został on sprowokowany robił z nich użytek broniąc się, a na co dzień był spokojnym roślinożercą. Triceratops, który także był roślinożercą, a przed drapieżnikami chcącymi zrobić mu krzywdę bronił się za pomocą trzech wielkich rogów, jego ochronę stanowiła też twarda kryza na karku. Mozazaur – drapieżca żyjący w wodzie, który miał ogromną paszczę pełną ostrych zębów, a jego przysmakiem były rekiny. Kecalkoatl był ogromnym latającym prehistorycznym gadem, którego skrzydła były duże jak autobus szkolny (mogły mieć 10 metrów długości), miał też długą szyję i silny, ogromny dziób, którym łapał ofiary. Ostatnim był, jak podczas każdego spotkania, Tyranozaur – jeden z największych i najgroźniejszych gatunków dinozaurów mięsożernych, którego paszcza i zęby budziły grozę.

W drugiej części odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których Teodor pokazywał krok po kroku jak ulepić Tyranozura. Swoje dzieła dzieci mogły zabrać do domu na pamiątkę tego miłego i pouczającego spotkania.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content