Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Doping dla maratończyków

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W niedzielę, 16 października, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, na ulicach naszego miasta rozegrany został dwudziesty pierwszy PKO Poznań Maraton. Wzięło w nim udział 3878 zawodników z Polski i całego świata. Trasa liczyła 42,2 km i tworzyła pętlę przebiegającą przez wszystkie dzielnice Poznania. Wśród pań najlepsza była Kenijka, Caroline Kilel, która osiągnęła czas 2 godziny 27 minut 01 sekundy. A wśród mężczyzn – reprezentant Etiopii, Bazu Hayla, z czasem 2 godziny 11 minut 27 sekund. Najlepszą Polką była Monika Brzozowska z Czerwonaka, która ogólnie zajęła 35 miejsce, a wśród kobiet – 6. Najlepszym Polakiem został Krzysztof Gosiewski z Bydgoszczy, który zajął 7 miejsce.

Już od kilku lat dzieci z naszej szkoły, z inicjatywy pana Andrzeja Gumnego i z pomocą Brygidy Kovacs, mają możliwość zobaczenia wysiłku maratończyków na żywo i przede wszystkim wsparcia ich swoim dopingiem. W tym roku nasza grupa dopingowała zawodników na 30 kilometrze i jak było widać po twarzach niektórych biegaczy, mających już tyle kilometrów „w nogach”, doping ten był bardzo potrzebny.  

Nasza grupa była nie za duża, ale jak zawsze widoczna i głośna – „uzbrojona” w tarczę szkoły, trąbki, kołatki i „klaskacze”. Każdy przebiegający zawodnik był entuzjastycznie witany i dopingowany głośnymi okrzykami. Wśród przebiegających udało nam się dostrzec Tatę Agnieszki z klasy II b z naszej szkoły, który biegł na bardzo dobrym miejscu – czego serdecznie mu gratulujemy, jak i samego udziału w tak trudnym biegu jakim jest maraton!!

Pan Andrzej Gumny zapowiedział, że zaangażowanie dzieci zostanie docenione i dopingujący otrzymają pochwały. Było to bardzo udane niedzielne przedpołudnie i jeśli ktoś chciałby poczuć niesamowitą atmosferę towarzyszącą Maratonowi Poznańskiemu koniecznie powinien zjawić się przy jego trasie w przyszłym roku.

Brygida Kovacs

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content