Zabawy z papierem

Jedną ze świetlicowych propozycji na listopadowe popołudnia, były zabawy z papierem. Pierwszaki stworzyły na kartkach papieru piękne jesienne drzewa. Wykorzystały do ich wykonania ścinki z kolorowego papieru, które zazwyczaj trafiają do kosza. Bawiły się techniką origami tworząc zabawne kotki oraz narożne zakładki do książek. Wiele radości przyniosło wykonywanie kolorowych samolocików z pasków papieru. Świetną zabawę zapewniło wspólne  tworzenie liścia techniką collage z wielobarwnych sznurków z krepy.

Trzecioklasiści zgłębiali tajniki techniki origami. Jego efektem były niecodzienne zakładki do książek oraz ramki na mini obrazki. Zakładki przedstawiały zwierzęta i ulubione bajkowe postacie. Radosna, nieskrępowana twórczość skłoniła małych twórców do wymiany pomysłów i doświadczeń artystycznych. Stworzyła możliwość wzajemnej nauki i czerpania przyjemności z osiąganych przez wszystkich efektów pracy.

Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne ciekawe zajęcia. Może nie tylko związane z papierem, ale również z inną dziedziną twórczości.

Paulina Postaremczak

Jolanta Thiel