Mikołajki na sportowo

W dniach 29 i 30 listopada dzieci klas I i III wzięły udział w zabawach i zawodach sportowych zorganizowanych przez pana Andrzeja Gumnego i świetlicę w jednej z naszych dużych sal gimnastycznych. Zawody dla dzieci z klas II odbędą się w przyszłym tygodniu.

Klasy I miały możliwość poszalenia na torze przeszkód. Ich zadaniem było między innymi: przechodzenie po równoważni i przez tunel, wspinanie się na drabinkę i zjazd ze zjeżdżalni, rzuty do mini kosza, skakanie na dużych piłkach, przeskakiwanie przez duże, miękkie przeszkody i wiele innych. Żadna z tych przeszkód nie sprawiła naszym pierwszakom problemu i gdyby tylko było to możliwe chętnie bawiłyby się tak cały dzień.

Natomiast klasom III  zaproponowana została gra w „Dwa ognie amerykańskie”. Dzieci bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich grach. Każdy zawodnik dawał z siebie wszystko dla dobra całej drużyny, a kibice siedzący na ławkach głośno dopingowali swoje koleżanki i kolegów.

Podczas Mikołajek na sportowo dzieci miały możliwość miło i przede wszystkim aktywnie spędzić czas, kiedy pogoda za oknem przeważnie nie pozwala na takie zabawy na dworze.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii – klasy I