„Miszmasz międzykulturalny”

W grudniu w naszej szkole odbywają się twórcze zajęcia integracyjne „Miszmasz międzykulturalny”, podczas których uczennice i uczniowie z Polski i Ukrainy mają okazję poznać różne techniki rękodzielnicze, wykonać prace dekoracyjne i użytkowe, wyrazić swoje emocje przez sztukę.

Integrujemy się przy wspólnych działaniach pod okiem pani Justyny Ilasz i rękodzielniczki Agnieszki Adamowskiej.

Każde spotkanie jest okazją do rozmów o różnicach i podobieństwach kulturowych znanych nam krajów, poznania różnych tradycji poprzez opowieści w gronie rówieśników, pokazy filmowe oraz prace rękodzielnicze.

Uczymy się zaplatać makramowe węzełki, przygotowujemy świąteczne kartki włóczką malowane, w których nie brakuje życzeń dla bliskich nam osób, udekorujemy też sale lekcyjne trójwymiarowymi papierowymi gwiazdami i śnieżynkami.

Spróbujemy zajrzeć w głąb siebie, poszukać marzeń, wspomnień i pokazać je w formie kolażu „Tajemniczy ogród”.

W czasie warsztatów angażujemy wszystkie nasze zmysły, jest różnorodnie kulturowo i kolorowo!

Zajęcia sfinansowane są ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).