Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Wizyta pani ze schroniska i przekazanie darów ze zbiórki

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Dnia 19 grudnia w świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez panią Julię, która na co dzień pracuje w schronisku dla zwierząt. W zajęciach uczestniczyły klasy pierwsze oraz trzecie.

Pani Julia opowiedziała naszym świetliczakom na czym polega praca w schronisku, dlaczego i w jaki sposób trafiają tam zwierzęta. Jakie zwierzęta przebywają w schronisku oraz jak wygląda adopcja takich zwierząt. Dzieci dowiedziały się również, co należy zrobić, gdy znajdą porzucone zwierzę, a także jak się zachować w sytuacji, kiedy jakieś zwierzę nas zaatakuje.

Zaproszony do świetlicy gość, zaprezentował dzieciom jak wygląda urządzenie, którym sprawdza się czy psy są zaczipowane. Dzieci mogły również same zobaczyć jak działa to urządzenie i sprawdzić, czy przyniesiony przez panią Julię pluszowy piesek – „Ciapek”, ma wszczepionego czipa.

Świetliczaki zadawały mnóstwo pytań pani Julii, która cierpliwie i wyczerpująco na nie odpowiadała. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, jak lubią bawić się psy i koty. Nasz gość przyniósł również przykładowe zabawki – małą myszkę oraz szarpaki dla psów, które zrobiły ogromna furorę wśród naszych dzieci, gdyż zaczęły je przeciągać jak linę – było przy tym dużo frajdy i śmiechu.

Na koniec pani Julia rozdała dzieciom kolorowanki, które przyniosła ze schroniska, a my wręczyliśmy jej słodki upominek.

Przekazane zostały również wszystkie dary zebrane w trakcie zorganizowanej wcześniej zbiórki dla schroniska w Poznaniu – Kobylepole. Były to głównie koce, pościele, ręczniki i podkłady dla zwierząt, a także karma dla psów i kotów. Wszystkim, którzy dołączyli swoją „cegiełkę” do naszej zbiórki, serdecznie dziękuję za okazaną pomoc i serce.

                                                                                                          Beata Łukaszyk

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content