World Cards Exchange – ERASMUS+

W grudniu zakończyliśmy projekt międzynarodowej wymiany kartek świątecznych realizowany w ramach programu Erasmus+ „Aktywni w Europie” finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Całość przerosła nasze oczekiwania. Otrzymaliśmy więc kartek niż wysłaliśmy. Udało się stworzyć mapę miejsc, z których kartki przybyły. Zdecydowana większość pochodzi z USA , ale są też kartki z Europy (Włochy i Niemcy) a także, ku naszemu zaskoczeniu, Australia. Uczniowie klas 2 i 3, którzy brali udział w projekcie z ogromnym zainteresowaniem zaglądali do kartek i czytali życzenia.

Jedna z lekcji otwierania kartek była obserwowana przez samego Pana Dyrektora, który także otrzymał kartkę do otwarcia. Projekt będzie powtarzany co roku.