Szaleństwo masek karnawałowych

W styczniu dzieciaki z klas pierwszych wraz ze swoimi paniami przygotowały maski karnawałowe, kolorując zgodnie ze swoimi pomysłami przygotowane przez panie szablony. Później maski zostały pokryte brokatem. Efekt zadowolił wszystkich. Zabawy przy pracy było wiele. Dzieci zapragnęły wykonać więcej masek, więc panie przygotowały nowe szablony z czarnego papieru, które mali artyści pokryli brokatowymi farbami. Wyszło wspaniale. Maski znalazły swoje miejsce na tablicy przed świetlicą. Dzieci z grupy 2 B, 1 OP i 3 C również samodzielnie wykonywały maski karnawałowe. Było mnóstwo przyjemności z łączenia kolorów, wymyślania wzorów i ozdabiania brokatem. Pozostaliśmy przy kolorach pastelowych, ale nie mniej efektownych. W klasach 3 nie mogło zabraknąć brokatowego szaleństwa. Brokat pojawił się nie tylko na czarnych maskach, ale również na ubraniach i włosach. Dzieci zaangażowały się w realizację swojego pomysłu i stworzyły karnawałową fotobudkę. Wszyscy bawili się znakomicie.

Joanna Wojtkowska