Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Nauka gry w tenisa stołowego

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

            W styczniu dzieci z klasy II a i III w świetlicy rozpoczęły naukę gry w tenisa stołowego. Na początku osoby, które pierwszy raz zetknęły się z tą grą, dowiedziały się jak należy poprawnie trzymać rakietkę, jak ustawiać się przy stole i jakie są ogólne zasady gry. Następnie dzieci uczyły się przebijać piłeczkę zaserwowaną przez przeciwnika, a potem same próbowały serwować (zaczynać grę). Niektórzy grali już wcześniej i bardzo dobrze radzili sobie przy stole.

Z uwagi na to, że nauka organizowana jest w salach świetlicowych do gry używane są cztery połączone ławki z przykręcaną siatką. Jeśli tylko będzie taka możliwość kolejnym krokiem będzie powrót do gier prowadzonych przed pandemią na prawdziwych stołach do tenisa stołowego w holu szkoły. Wtedy będzie też wystarczająco dużo miejsca na naukę jak najdłuższego podbijania piłeczki rakietką, co bardzo usprawnia rękę i pomaga potem skutecznie grać z przeciwnikiem.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content