Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Eksperymenty fizyczno-chemiczne

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W dniach 21 i 23 lutego panie Beata Łukaszyk i Jolanta Thiel zorganizowały pokaz eksperymentów fizyczno-chemicznych. Świetliczaki miały okazję zobaczyć kolorowy deszcz, tęczę ze skittlesów, tańczące na talerzach pajączki. Nasze pierwszaki dowiedziały się jak za pomocą sody i octu napompować balon, co stanie się z jajkiem i kością, gdy wrzucimy je do octu oraz jak mydło odpycha brud. Ciekawym doświadczeniem był również eksperyment pt. „lampa-lawa”, gdzie wlewając olej roślinny do wody, a następnie dodając barwnik i tabletkę musującą, można było obserwować jak kolorowe krople się poruszają – zachodziła tu reakcja kwasowo-zasadowa. Kolejnymi prezentowanymi eksperymentami były między innymi mieszanie kolorów, barwienie kwiatów czy też wędrująca woda. Najbardziej spektakularnym eksperymentem okazała się „pasta do zębów dla słonia”, gdyż doświadczenie to polegało na tworzeniu ogromnej ilości nieustannie wypływającej piany z naczynia,
w którym przeprowadzane było doświadczenie. Dzieci z ekscytacją obserwowały każdy eksperyment, na niektóre efekty trzeba było troszkę poczekać, ale na pewno było warto, bo dowiedziały się czegoś ciekawego, a przy okazji przysporzyło to wiele frajdy.

Beata Łukaszyk

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content