Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Zwierzęta świata

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

3 marca, w klasie III c, odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie prowadzone przez Teodora, ucznia klasy VIII b na temat zwierząt świata.

Wybranych zostało tradycyjnie pięć zwierząt. Oprócz omawianych podczas wcześniejszego spotkania: ośmiornicy olbrzymiej, kolibra i słonia afrykańskiego, Teo opowiedział dzieciom o wilkoworze tasmańskim i kolczatce. Wilkowór to bardzo ciekawe zwierzę, które już niestety wymarło z winy człowieka, a zamieszkiwało, jak sama nazwa wskazuje, Australię. Był on podobny do średniej wielkości psa, rodził młode jak ssak, ale posiadał torbę jak kangury, w której młode dorastały.  Kolczatka także zamieszkuje tereny Australii, jest podobna do jeża, ale większa. Posiada ryjek z długim językiem, którym  pozyskuje pokarm, np. termity.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci lepiły z plasteliny wilkowora, według wskazówek i z pomocą Teodora.  

Uczestnicy spotkania słuchali z dużym zainteresowaniem i zadawali wiele pytań. Podobnie jak podczas innych spotkań, wiedza Teodora wzbudziła podziw wszystkich.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content