Spotkanie z żołnierzem

Dnia 7 marca, na zaproszenie pani Beaty, naszą świetlicę odwiedził żołnierz zawodowy, który opowiedział pierwszakom o swojej pracy i specyfice służby w szeregach Wojska Polskiego. Nasz gość już na samym wstępie zrobił ogromne wrażenie na dzieciach, gdyż pojawił się w pełnym umundurowaniu oraz z plecakiem, po brzegi wypełnionym wojskowym ekwipunkiem. Świetliczaki mogły zobaczyć między innymi wojskowy hełm, maskę przeciwgazową, lornetkę, kompas, apteczkę pierwszej pomocy czy też mundur galowy, który zakłada się podczas uroczystych apeli wojskowych. Żołnierz zaprezentował również z czego składa się indywidualna racja żywnościowa, opowiedział o kursie survivalowym oraz o tym jak sobie dać radę, aby przetrwać w trudnych warunkach. Na koniec dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o wojsku, biorąc udział w konkursie przygotowanym przez naszego gościa. Największa wiedzą wykazał się Piotrek M. z kl. 1b, który zajął I miejsce. Drugi na podium był Jacek z kl. 1a, natomiast miejsce III przypadło ex aequo Mikołajowi i Aleksowi z kl. 1b. Wojskowy wręczył zwycięzcom drobne upominki przyniesione ze swojej pracy. Wszystkim chłopcom serdecznie gratulujemy, a żołnierzowi  dziękujemy za wizytę w naszej świetlicy i prezentację swojego zawodu.

Beata Łukaszyk