Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

X Międzyświetlicowy Turniej w „Dwa ognie”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Już od dziesięciu lat nasza świetlica jest organizatorem Międzyświetlicowego Turnieju w „Dwa ognie” klas II i III, i zaprasza okoliczne szkoły do udziału w zawodach. Tegoroczny turniej odbył się 16 marca i zaproszenie do udziału w nim przyjęły Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 z os. Wichrowe Wzgórze i Szkoła Podstawowa nr 65 z os. Kosmonautów. Szkoły te gościmy co roku od początku organizacji turnieju.

Organizatorką i głównym sędzią zawodów jest od początku pani Jolanta Stęplowska, która przygotowuje specjalnie dla dzieci ze świetlicy tę ciekawą i dobrą dla zdrowia formę spędzania wolnego czasu. Sędziami pomocniczymi byli na zmianę opiekunowie drużyn z zaproszonych szkół.  

Przed rozpoczęciem zawodów pani Jola przypomniała regulamin, a także przeprowadziła rozgrzewkę. Następnie kapitanowie drużyn losowali kolejność gier. Z uwagi na ilość drużyn (3) grano systemem „każdy z każdym”. W meczach kolejno grać miały: SP 65 i SP 11, SSP 2  i SP 11 oraz SP 65 i SSP 2. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte i dostarczyły dużo emocji. Po rozegraniu wszystkich meczów okazało się, że wszystkie drużyny mają tyle samo punktów, ponieważ każda szkoła odniosła jedno zwycięstwo. W związku z tym, aby wyłonić zwycięzców, komisja sędziowska  musiała podliczyć punkty każdej drużyny w poszczególnych meczach.  

Ostatecznie miejsce I zajęła drużyna z SP 65, II – SSP 2, a III – SP 11. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a ich opiekunowie podziękowania. Zawodnicy mogli także zregenerować siły otrzymanymi ciasteczkami i soczkiem jabłkowym.

Na koniec, tradycyjnie, zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników zawodów.

Był to kolejny udany turniej i miło spędzony czas w gronie sympatycznych osób lubiących sport i rywalizację.

Naszą drużynę tworzyli: Basia i Oskar z kl. II a, Alexia, Michał i Kuba z kl. II b, Julia, Franek i Dawid z kl. III a, Jagoda i Piotr z kl. III b oraz Weronika i Mikołaj z kl. III c.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content