Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Międzyświetlicowy konkurs wiedzy ogólnej pt. „Jeden z dziesięciu”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Dnia 16 marca, pani Beata Łukaszyk razem z Madzią Mirecką z kl. III a pojechały do Szkoły Podstawowej nr 85, gdzie odbyła się VII edycja międzyświetlicowego konkursu wiedzy ogólnej pt. „Jeden z dziesięciu”. Jest to konkurs wzorowany na popularnym teleturnieju telewizyjnym, gdzie uczestnicy odpowiadają na losowo wybrane pytania z różnych dziedzin m.in. matematyki, sportu, geografii, przyrody, filmu, j. polskiego czy powiedzeń.

            W tym roku w konkursie, swoje szkoły reprezentowało sześciu uczestników, byli to przedstawiciele: SP 11, SP 51, SP 7, ZSP 7, SP 85, SP 15. Po przybyciu, każdy uczeń losował numer stanowiska, z którego będzie odpowiadał. W pierwszej rundzie do uzyskania było dziesięć punktów. Nasza Madzia uzyskała 7 punktów, ex aequo z przedstawicielami ze szkoły SP 7 i SP 85, z którymi wzięła udział w dogrywce. Jak się okazało do wielkiego finału weszli przedstawiciele SP 51, ZSP 7 oraz SP 85. Ostatecznie zwycięstwo przypadło Stasiowi z ZSP 7, który wykazał się naprawdę dużą wiedzą.

            Na koniec pani Aldona, organizatorka konkursu, wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Beata Łukaszyk

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content