Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

„W świecie wartości” – warsztaty

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

24 marca kl.5b uczestniczyła w kolejnym warsztacie ” W świecie wartości”. Tym razem było o nieuczciwości. Uczniowie sprawdzali swoją prawdomówność wkładając rękę w Usta Prawdy (Bocca della Verità) – kopię okrągłego marmurowego medalionu o średnicy ok. 175 cm, przedstawiającego oblicze brodatego bóstwa, który znajduje się w przedsionku bazyliki Santa Maria in Cosmedin w Rzymie. Poznaliśmy niezwykłą opowieść o Madeju oraz o pewnym lichwiarzu. Przyglądaliśmy się też średniowiecznemu komiksowi przedstawiającemu historię Jo i Zeusa, a także kolejnemu podstępowi, gdy porwał Europę. Podczas warsztatu tworzyliśmy zwierciadła prawdy, by pamiętać, że mamy w sobie wewnętrzny kompas – sumienie.

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content