Dzień Patrona w kl. I-III

W dniu dzisiejszym klasy 1-3 świętowały Dzień Patrona. Każda z klas miała okazję poznać biografię generała Dezyderego Chłapowskiego, biorąc udział w różnorodnych zadaniach:

Było malowanie dworku (bo w nim niegdyś mieszkał) na wielkich kartonach oraz jego portretów.

Było sianie owsa, ponieważ był on rolnikiem.

Była aktywność fizyczna na salach gimnastycznych, ponieważ był żołnierzem, a żołnierz musi być wysportowany.

Uczniowie i uczennice nauczyli się hymnu szkoły, jak na lokalnych młodych patriotów przystało.

Mieli okazję rozwinąć swoją kreatywność i zbieranie doświadczenia poprzez udział w zajęciach kodowania i grach planszowych, podobnie jak Chłapowski, który pogłębiał swą wiedzę podczas studiów wojskowych na paryskiej politechnice.

W finale uroczystości, zaśpiewaliśmy naszej Szkole „Sto lat!”, wspólnie odśpiewaliśmy hymn, skonstruowaliśmy tort z elementami biografii generała, a na końcu zjedliśmy pyszne ciasta, jak to na imieninach bywa. Bardzo dziękujemy Mamom za ich upieczenie.

Naprawdę dużo się działo!