Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Warsztaty Międzykulturowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Na dzisiejszych Warsztatach Międzykulturowych robiliśmy kolaże niczym prawdziwi kubiści Georges Braque i Pablo Picasso czy też futuryści albo dadaiści (z fr. collage – „naklejanie”, „oklejanie papierem”). Pewnie znacie tę technikę artystyczną polegającą na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkanin, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). Mogą być one naklejane na na przykład na papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi. Wykorzystywaliśmy dostępne materiały, by stworzyć kolaż, który przedstawi nas samych. Powstały bardzo ciekawe prace, które obejrzeliśmy w naszej galerii. Później o nich opowiadaliśmy po polsku lub angielsku. A na koniec w kręgu podzieliliśmy się tym, czego dowiedzieliśmy się o naszych rozmówcach i rozmówczyniach. Bardzo dziękujemy Coco i Lanie wolontariuszom z CIM Horyzonty oraz Imaginarium Olga Stobiecka-Rozmiarek. Projekt realizowany jest w ramach UNICEF.

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content