Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Wycieczka do Bydgoszczy 30.03

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

30 marca z inicjatywy Szkolnego Koła Turystycznego odbyła się wycieczka do Bydgoszczy. Jej uczestnicy odwiedzili Exploseum, unikatową atrakcję turystyczną miasta i rejonu. Znajduje się tam dawna niemiecka fabryka materiałów wybuchowych. Następnie uczniowie odwiedzili oryginalne Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym podczas warsztatów rękodzielniczych wytworzyli piękne glicerynowe mydełka, pachnące kawą, lawendą, czekoladą i truskawką. Po zawodach sportowych na barce, udaliśmy się na spacer po mieście. Zwiedzając urokliwe zakamarki Bydgoszczy, trafiliśmy na miejsce kręcenia kadrów do filmu „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Przed wyjazdem do rodzimego Poznania, podziwialiśmy z tarasu widokowego przepiękne widoki na miasto. To był fantastyczny wyjazd!

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content