Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Kwiecień miesiącem Świadomości Autyzmu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W kwietniu nasza szkoła przystąpiła do akcji: ,,Kwiecień miesiącem Świadomości Autyzmu”.

Celem akcji była pomoc w zrozumieniu tego zaburzenia i uwrażliwienie innych na problemy dotkniętych nim osób i ich rodzin.

Z tej okazji podjęliśmy w naszej szkole takie działania jak: konkurs plastyczny pod hasłem ,,Niebieski motyl nadziei” dla klas I – VIII, na wykonanie niebieskiego motyla.

Wpłynęło bardzo dużo ciekawych i pięknych prac. Komisja konkursowa w osobach pedagogów specjalnych została wsparta uczniami Mikołajem Szwarockim i Alexem Grzempowskim – uczniami z 5 a i nagrodziła wszystkich wykonawców i wykonawczynie słodką niespodzianką. Oprócz tego, niektórzy uczestnicy i uczestniczki decyzją komisji otrzymali nagrody książkowe.

Wyniki konkursu były następujące:

I miejsce – Zosia Meysner z 3 b, Bartek Pela z 1 b

II miejsce – Jagoda Terlecka z 3 b, Marcin Bochenek z 4b, Marta Kołek z 1c, Natalia Maćkowiak z 1b,

III miejsce- Adam Frąckowiak z 2 b, Basia Przedzińska z 5 c

Wyróżnienia: Julia Nowak z 3 a, Borys Bączyk z 2b, Amelia Lura z 3b, Oleksander Snitko z I OP.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła klasa 6 a, która pod okiem wychowawczyni, Pani Agnieszki Sienkiewicz wykonała 21 różnorodnych małych motylków, umieszczając je na jednym dużym motylu. Każda praca była unikatowa i zachwycająca. Wzrok przykuwały piękne wzory.

Oprócz konkursu, w szkole wychowawcy i wychowawczynie przeprowadzali pogadanki na godzinach wychowawczych w klasach 4 – 8 oraz dla klas 2a, 2OP, 6a i 7a, zostały także przeprowadzone warsztaty o autyzmie przez pedagoga specjalnego.

Na zakończenie zorganizowaliśmy ,,Dzień na niebiesko dla autyzmu”, w którym uczniowie i uczennice poprzez ubiór lub jego element w kolorze niebieskim, solidaryzowali się z osobami z autyzmem. Wypuściliśmy również symbolicznie z delegatami klas I – III 11 balonów. To ważne żebyśmy pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby ze spektrum autyzmu.

My jako nauczyciele i nauczycielki również dołączyliśmy do akcji i z dumą wspieraliśmy tę inicjatywę! Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych: „osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności”.

Motto towarzyszące tej akcji:

AUTYZM poznaj, zrozum i zaakceptuj!

Pedagodzy specjalni – Renata i Michał

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content