Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

„Ze sztuką w świat wartości”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

19 maja klasa 5b kolejny raz udała się do Muzeum Narodowego na zajęcia „Ze sztuką w świat wartości”. Tym razem było o odpowiedzialności. Szukaliśmy jej na obrazach, co okazało się nie takie proste, przy dziewiętnastowiecznym obrazie przedstawiających pastuchów. Dużo łatwiej poszło przy Heraklesie na rozstajnych ścieżkach, Meluzynie, porwaniu Europy i obrazie przedstawiającym dziewczynę opiekującą się małym dzieckiem. O odpowiedzialności można długo i moralizująco a można i krótko i obrazowo. Pod koniec zajęć pokazaliśmy sobie, że jeśli zajmujemy się przyjemnościami przez cały dzień, to możemy nie zdążyć z tym, co dla nas jest ważne.

Klasa 5b uczestniczy w tym niezwykłym projekcie od września. I bardzo się cieszymy, bo 22 maja pani Paulina Broniewska otrzymała nagrodę „Izabellę” (nazwa nagrody związana jest z postacią Izabeli Czartoryskiej, założycielki pierwszego polskiego muzeum w Świątyni Sybilli w Puławach). Właśnie za nie. Jak czytamy w uzasadnieniu: „Nagroda za niezwykły projekt dotykający ważnych pojęć abstrakcyjnych, które uporządkowują świat. Nagroda dla Paulina Broniewska – wybitnej edukatorki za wrażliwość, takt i umiejętność wzbudzania zainteresowania i pasji nawet przy trudnych tematach. Serdecznie gratulujemy!

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content