DZIEŃ DZIECKA Z „KOCIAKIEM”

Jak świętować Dzień Dziecka to tylko w doborowym towarzystwie i w atrakcyjnym miejscu. Dlatego uczniowie klady 6b z wychowawczynią wybrali się do kultowej dla Poznania kawiarni „Kociak”, którą po remoncie od marca znowu Poznaniacy mogą odwiedzać.

Kawiarnia przy ul. św. Marcin 62 funkcjonowała od 1962 roku. Od samego początku cieszyła się dużą popularnością wśród poznaniaków.

Jej aktualne menu odwzorowuje w dużej mierze to, które mogą pamiętać stali bywalcy. Większość słodyczy powstaje w oparciu o tradycyjne, pieczołowicie zebrane receptury m.in. Anula, Ambrozja, Delicja czy krem sułtański także poznański brzdąc i W-Zetka. W ofercie są także tradycyjne oranżady w szklanych butelkach i kawa Astra w szklakach z koszyczkiem.

Nasi uczniowie mieli okazję skosztować najlepszych spośród tych specjałów „Kociaka”.