Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Warsztaty z cyklu „W świecie wartości”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

5b była znów w Muzeum Narodowym na warsztatach z cyklu „W świecie wartości”. Tym razem było o miłości.

Spotkanie rozpoczęliśmy jak zwykle od głuchego telefonu i końcu udało nam się powtórzyć zdanie beż przekształceń. Potem interpretowaliśmy bajkę o ciepłym i puchatym i o zimnym i kłującym, żeby poszukać obrazów przedstawiających motyw miłości. Była więc miłość Wacława do Marii, Zygmunta Augusta do Barbary Radziwiłłówny, Pana do Siringi, miłość macierzyńska i narcystyczna. Najwięcej wątków przywołało jednak „Porwanie Europy”. Potem robiliśmy jeszcze ciepłe i puchate, by się nim obdarowywać I pamiętać, że miłość to dar i potrafi uleczyć nawet choroby.

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content