Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Podróż w świat dinozaurów

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

16 czerwca odbyło się siedemnaste spotkanie prowadzone w naszej szkole przez Teodora z klasy VIII b. Opowiadał on w klasie II a o dinozaurach i czasach w jakich żyły. Kiedy, w 2018 roku, zaczynał swoje prelekcje był niewiele starszy od dzieci, z którymi się teraz spotkał. Nie miał żadnego doświadczenia w prowadzeniu takich spotkań, ale poradził sobie znakomicie. Posiadana przez niego wiedza imponowała zawsze słuchaczom. Uzupełniał ją cały czas i mógłby teraz z powodzeniem konkurować z badaczami  życia dinozaurów i innych zwierząt. Każdy, kto uczestniczył przez te lata w prelekcjach prowadzonych przez Teodora wie z jaką pasją i zaangażowaniem potrafi on mówić na swój ulubiony temat. Imponował zawsze wrażliwością na los zwierząt i jego słowa skłaniały do myślenia nad zgubną działalnością człowieka na Ziemi wpływającą na cały ekosystem. Gdyby wszyscy ludzie byli tak wrażliwi i rozsądni pod tym względem być może dzisiaj nie mówilibyśmy o zagrożonych, czy wymarłych z winny człowieka gatunkach zwierząt i zatruciu środowiska.

Być może jeszcze się spotkamy na prelekcjach Teodora, czego bardzo byśmy sobie życzyli.   

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content