Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Wizyta kl. 5b na Niewidzialnej Ulicy

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Jeśli jeszcze nie byliście na Niewidzialnej Ulicy, to 5b gorąco poleca! To niezwykłe miejsce, w którym świat możemy dotykać innymi zmysłami niż wzrok znajduje się blisko Parku Wilsona. Pracują tu przepiękni ludzie, którzy próbują uwrażliwić tych, którzy mają wyobraźnię, ale niezbyt często z niej korzystają. Czy zastanawialiście się kiedyś jak widzą świat niewidomi lub niedowidzący? Naszymi przewodnikami byli p. Przemek i p. Jola. Oprowadzali nas po ciemnych przestrzeniach, w których próbowaliśmy rozpoznać przedmioty za pomocą wydawanych przez nie dźwięków, korzystając też ze zmysłu dotyku. Doświadczyliśmy wsiadania do tramwaju. Nie czuliśmy się pewnie, nie wiedząc, gdzie możemy usiąść. Pan Przemek z łatwością rozpoznawał nas po głosie przepięknym językiem szczerze odpowiadał na nasze pytania. Nie chcemy zdradzać szczegółów, żebyście mogli sami się przekonać w jak minimalnym stopniu wykorzystujemy dane nam zmysły. Dominuje u nas wzrok. Pan Przemek opowiedział nam o Braille’u i o tym, jak pisze się na tabliczkach w tym alfabecie. Napisał SP11. Możecie zobaczyć wśród zdjęć. Braliśmy też udział w warsztatach kulinarnych. Upiekliśmy ciasteczka, które zjedliśmy w parku z uważnością. Trochę nakręceni sprawdzaliśmy, gdzie na języku czujemy różne smaki. Po tym dniu z większą uważnością i wdzięcznością będziemy oglądać świat.

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content