Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Bezpiecznie na drodze, w domu, szkole, na boisku

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

W dniach 26 i 27 września naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz policji z Komisariatu Poznań – Północ. Nasz gość spotkał się z dziećmi ze wszystkich klas I, II i III. Pan policjant przedstawił najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w ruchu drogowym i jak ważne jest posiadanie odblasków, szczególnie w okresie jesienno-zimowym – przy ograniczonej widoczności. Następnie nasz gość sprawdził wiedzę dzieci na temat kontaktów z obcymi osobami i zapytał czy można z kimś obcym wsiadać do samochodu lub brać np. słodycze. Dzieci zdały ten test celująco i odpowiadały oczywiście, że nie, ponieważ ktoś może je porwać lub zrobić im krzywdę. Dzieci dowiedziały się także jak postępować w sytuacji gdy się zgubią i gdy zaatakuje je pies. Na koniec także – co dziecko powinno zrobić w sytuacji gdy zostaje samo w domu i do drzwi dzwoni ktoś obcy (nie powinno otwierać nawet, gdy osoba ta ubrana jest w mundur policjanta!).

Spotkania były bardzo ciekawe i pouczające. Wszystkie dzieci słuchały pana policjanta z dużym zainteresowaniem i co najważniejsze zdobyły ważną wiedzę na temat zachowania w różnych sytuacjach.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content