Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Quiz o kolejkach i transporcie miejskim

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

12 października, dzieci z klas II i III ze świetlicy, wzięły udział w Quizie na temat kolejek i transportu miejskiego (autobusów i tramwajów) zorganizowanym i przeprowadzonym przez byłego ucznia naszej szkoły – Kacpra, z pomocą pani Brygidy. Mimo, że Kacper rozpoczął właśnie studia, znalazł czas żeby ten lubiany przez dzieci konkurs poprowadzić i wystąpić w roli eksperta.

Był to już czwarty taki quiz w historii naszej szkoły, a jego zasady, tak jak wszystkie poprzednie, wzorowane były na popularnych teleturniejach – „Kole Fortuny” i „Milionerach”.

Zgromadzone dzieci podzielone zostały na cztery drużyny, a następnie w każdej drużynie wybrano kapitanów. Po kolei każdy zawodnik kręcił kołem, na którym znajdowały się pytania oznaczone parowozem (pytania o kolejkach) i autobusem (pytania o komunikacji miejskiej). Kolejnym krokiem był wybór kartki z numerem pytania – łatwego (za jeden punkt) lub trudnego (za dwa punkty). Odpowiednie pytanie wyświetlane było na tablicy multimedialnej. Jego treść odczytywał głośno Kacper, a następnie pojawiały się trzy możliwe odpowiedzi, z których należało wybrać jedną. Na odpowiedź na pytanie za 1 punkt drużyny miały 30 sekund czasu, za 2 punkty – 1 minutę.  Zawodnicy w drużynach mogli naradzać się i zastanawiać wspólnie, a następnie kapitanowie prosili o zatrzymanie czasu i udzielali odpowiedzi. Każdy zespół miał do wykorzystania, w dowolnym momencie gry, trzy koła ratunkowe: zmiana pytania, minus jedna nieprawidłowa odpowiedź oraz pytanie do eksperta.

Kiedy wszystkie rundy pytań zostały zakończone, gra dobiegła końca i nastąpiło liczenie punktów. Okazało się, że drużyny miały bardzo zbliżoną liczbę punktów, ale jedna z nich zdobyła o jeden więcej i zwyciężyła.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę poczęstunek, a zawodnicy zwycięskiej drużyny drobne nagrody do wyboru – breloczki.

Bardzo serdecznie dziękujemy Kacprowi za poświęcenie czasu na przygotowanie i poprowadzenie miłej zabawy dla naszych uczniów!

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content