Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Kolaże z pierwszej ręki

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Konkurs na kolaż inspirowany wybranym wierszem Wisławy Szymborskiej

Rok 2023 to między innymi Rok Wisławy Szymborskiej, w którym przypada setna rocznica urodzin Noblistki. Chcąc włączyć się w obchody w naszej szkole organizujemy konkurs plastyczny „Kolaże z pierwszej ręki” na kolaż inspirowany wybranym wierszem Wisławy Szymborskiej.

Wyklejanki – bo tak o kolażach, które tworzyła mówiła sama Wisława Szymborska – tworzyła dla przyjaciół i wysyłała im jako pocztówki.

Kleiła je z materiałów z gazet i magazynów, reprodukcji zdjęć, starych pocztówek. Do tego też i my zachęcamy uczniów i uczennice klas IV-VIII. Poszukajcie ciekawych materiałów, uruchomcie wrażliwość, wyobraźnię i twórzcie. Zainspirujcie się wyklejankami Noblistki oraz jednym z jej utworów i przygotujcie własne wyklejanki. Możecie skorzystać też z aplikacji do tworzenia kolaży np. Shuffle albo Dada.

Na Wasze prace czekamy do 7.12.2023. Najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły i na fb SP11. Autorzy/autorki najciekawszych prac zostaną nagrodzeni/ nagrodzone książkami.

Podpisane prace oddajemy polonistkom.

Zachęcamy!!!

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content