Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

„Śmietnikówka”

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

22 listopada odbył się konkurs, dla dzieci z kl. II i III, w rzutach do kosza na śmieci – „Śmietnikówka” organizowany co roku od trzech lat.  W tej edycji udział wzięła rekordowa liczba zawodników, bo aż 34!

Zasady były takie same jak od początku organizacji tego lubianego przez dzieci konkursu. Rzucano pogniecionymi kartkami zarysowanego papieru do czystego kosza na śmieci, ustawionego w odległości 5 m 20 cm. W rundzie głównej każdy z uczestników wykonywał cztery rzuty.

Mimo, że był to konkurs, któremu towarzyszyły emocje, całe zawody przebiegały w atmosferze według zasad fair play. Po celnym rzucie widownia nagradzała zawodników gromkimi brawami i okrzykami.

Po zakończeniu rundy głównej pani Brygida (organizująca zawody) podliczyła punkty. Okazało się, że dwie osoby zdobyły po dwa punkty, a siedem osób po jednym. Przeszły one do rundy finałowej i wykonały jeszcze jedną serię rzutów. Na początku dzieci rzucały, żeby wyłonić miejsce trzecie i zajęła je Weronika z kl. III a, która jako jedyna zdobyła punkt. Następnie o miejsce pierwsze rywalizowały Łucja z kl. III a i Marta z kl. II c. Punkt zdobyła Łucja i zajęła pierwsze miejsce w konkursie, a Marta – drugie.

Zwyciężczynie otrzymały puchar i medale oraz nagrody – breloczki do wyboru. Wszyscy uczestnicy, zaczynając od osób, które zdobyły czwarte miejsce czyli od: Natalii z kl. II b, Lilki i Kai z kl. II c oraz Julii, Mateusza, i Agaty z kl. III a, również mogli wybrać sobie drobną nagrodę.

Na koniec wykonane zostało wspólne pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników tego emocjonującego konkursu.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content