Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Akredytacja Programu Erasmus+

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła w lutym 2023 roku wyniki konkursu wniosków o Akredytację złożonych w terminie do 19 października 2022 roku. Jesteśmy w gronie 208 placówek oświatowych z całej Polski, które otrzymały akredytację na realizację projektów w Programie Erasmus+ Edukacja szkolna na lata 2022-2027. Nasz wniosek został bardzo dobrze oceniony, uzyskał aż 88 pkt na 100 pkt.

Akredytacja to nowość w programie Erasmus+. Jest przyznawana dla szkół i instytucji, które realizowały projekty unijne w zeszłych latach i utrzymywały bardzo wysoki poziom ich jakości. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus+, jeśli realizacja działań będzie przebiegała bez zastrzeżeń.

Planowane potrzeby naszej szkoły są bardzo duże, ale corocznie będzie zależało to od przyznanego dofinansowania przez FRSE. Nowością w Akredytacji jest to, że możemy elastycznie podchodzić do ilości wyjazdów nauczycieli w ramach przyznanego dofinansowania, a także przymierzamy się w kolejnych latach do wyjazdów wraz z uczniami naszej szkoły.

Dzięki uzyskanej akredytacji Szkoła będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków aż do 2027 roku. Dzięki niej mamy również pewność, że projekty mobilności zagranicznej uczniów i nauczycieli będą możliwe do realizacji przez najbliższe kilka lat. Dzieci i nauczyciele będą mogli poszerzać horyzonty, uczyć się świata i języków obcych. Będzie to też okazja do poznawania innych systemów kształcenia, ludzi, ich obyczajów.

Możliwość udziału uczniów i kadry w nowej odsłonie programu Erasmus+ jest ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkolnej społeczności i z pewnością wykorzystamy nasze wcześniejsze bogate doświadczenie, aby realizowane projekty były na jak najwyższym poziomie.

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content