Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Świąteczne zabawy sportowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Zabawy i zawody sportowe w sali gimnastycznej organizowane od lat przez nauczycieli wychowania fizycznego z naszej szkoły, dla uczniów z młodszych klas, są co roku bardzo lubianym wydarzeniem.

11 grudnia pan Andrzej Gumny zorganizował i przeprowadził zabawy dla klas I w formie toru przeszkód. Zadaniem uczestników było pokonywanie kolejnych przeszkód, które wymagały zwinności (przechodzenie przez tunel, wspinanie po drabince), skoczności (przeskakiwanie przez przeszkody, skakanie na gumowych piłkach, przeskoki przez ławeczkę), celności (rzuty piłką do celu). Dzieci radziły sobie z tymi przeszkodami znakomicie i bardzo dobrze się przy tym bawiły. Podczas tej zabawy wspierali je i asekurowali uczniowie z klas VIII.

Dwa dni później, 13 grudnia, pan Andrzej poprowadził dla dzieci z klas II i III  grę w „Dwa ognie amerykańskie” i „Piłkę bramkową”, które dzieci bardzo lubią. Chociaż uczestnicy podzieleni byli na drużyny, najbardziej liczyła się podczas tych gier dobra zabawa i sama aktywność fizyczna, a nie rywalizacja.

Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a na zakończenie każde dziecko otrzymywało drobną niespodziankę w postaci świątecznego pierniczka.

Brygida Kovacs

Fotorelacja w galerii – kl. I

Fotorelacja w galerii – kl. II i III

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content