Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Podsumowanie projektu dotyczącego twórczości Wisławy Szymborskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

15 grudnia w naszej szkole prezentacją „Tyle naraz świata” podsumowaliśmy projekt dot. twórczości Wisławy Szymborskiej. Uczniowie klas 4-8 na lekcjach języka polskiego poznawali wiersze noblistki. Podejmowali próby pisania poezji inspirowane jej twórczością, tworzyli lepiej(e), wyklejanki metodą tradycyjną i w aplikacjach na telefon, wykonywali zakładki, rysowali jej portrety, a także ćwiczyli kaligrafię na jej wierszach. Najlepsze prace zostały nagrodzone podczas finału projektu edukacyjnego, przygotowanego przez klasę 6b. Nagrody i dyplomy wręczał prof. Michał Rusinek, wieloletni asystent artystki ( w tej roli wystąpił jeden z uczniów. Jako że poetka zyskała sławę międzynarodową, jej wiersze zostały wyrecytowane nie tylko w języku polskim, ale także w: hiszpańskim, angielskim i ukraińskim. Informacje dotyczące życia i twórczości poetki zostały przedstawione w konwencji programu telewizyjnego z elementami absurdalnego poczucia humoru. Uczniowie i uczennice wcielili się w różnorodne role, by przedstawić lepiej(e), limeryki i bardziej znane wiersze. Jak powiedział jeden z uczniów po programie: ” To musiała być fajna osoba, miała duże poczucie humoru”. Zachęcamy do czytania liryków Szymborskiej, bo wiadomo „niektórzy lubią poezję”.

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content