Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

Pieczenie pierników

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Tradycyjne pieczenie pierników na szkolnej stołówce to wspaniała okazja do wspólnej nauki sztuki kulinarnej w praktyce, do rozmów przy stole, do zwolnienia biegu, do zachwytu nad zapachem korzennych przypraw, do nucenia świątecznych piosenek, wzajemnej pomocy i życzliwosci, ale przede wszystkim do integracji! 

Cieszymy się, że co roku tak liczna grupa uczennic i uczniów bierze udział w tych spotkaniach – tegoroczna edycja to blisko 280 osób, 45 kilogramów ciasta, 10 kg cukru pudru, 18 dorosłych dyżurnych z RR i nie tylko – my też się integrujemy.

Akcja „Pierniki” to zawsze duże wyzwanie logistyczne dla Rady Rodziców, ale robimy to z prawdziwą przyjemnością.

Wiele osób brało po kilka dyżurów, inni byli gotowi wskoczyć na zamiany, szukali pomocy wśród mam spoza RR, zakupy, załatwianie kolejnego rabatu na ciasto, dźwiganie pieca, naprawy przed, fartuszki i serwetki, żeby podkręcić atmosferę, no i sprzątanie. Wszyscy pracowali z tak dużym zaangażowaniem i uśmiechem, że jestem mega wdzięczna za to, że jesteśmy razem w drużynie RR!

Niech moc pierników będzie z Wami cały rok!

A kto doczytał do końca, może wskoczyć tutaj:  https://drive.google.com/drive/folders/1–rykgUZP0QpdZI0IzCEVXViUpuCzcEc i obejrzeć dużo więcej zdjęć.

Agnieszka Adamowska

Przewodnicząca RR

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content