Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

NAUCZYCIELE I MEDIACJE – Erasmus+

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Po zajęciach z Mediacji dla młodzieży, przeprowadziliśmy w ramach programu Erasmus+ „Nasza Europa” warsztaty dla nauczycieli, aby również grono pedagogiczne było świadome potrzeb emocjonalnych uczniów i umiało korzystać w tym celu z mediacji.

W dniu 13.12.2023 zorganizowaliśmy szkolenie dla kadry pedagogicznej SP11. Będąc nauczycielami codziennie spotykamy się z różnymi sytuacjami w szkole, nieporozumieniami między uczniami i nie tylko. Wszyscy staramy się pomagać uczniom na bieżąco, ale chcemy wykonywać to profesjonalnie i świadomie, dlatego chętnie nabywamy nowych umiejętności w tym zakresie.

Warsztaty z mediacji pokazały jak możemy świadomie zadbać o podopiecznych i o siebie, aby jak efektywnie pomagać tym, którzy potrzebują naszej uwagi, wysłuchania, pomocy w rozwiązaniu problemów. Pokazały także jak możemy nauczyć naszą młodzież nawiązywania relacji i dbania o ich rozwijanie.

Warsztaty dla nauczycieli okazały się bardzo wartościowe, a możliwość rozmowy z doświadczonym mediatorem uświadomiła nam, jak ważną rolę w życiu uczniów pełnią nauczyciele, dlatego warto o tym rozmawiać.

Podczas warsztatów padło wiele ważnych pytań, a warsztaty sprzyjały rozwijaniu kompetencji umożliwiających rozwiązanie problemów stojących przed uczniami.

Z całą pewnością w programie Erasmus+ zadbamy o organizację kolejnych szkoleń dotyczących mediacji, w tym również mediacji rówieśniczych.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub FRSE. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content