Szkoła Podstawowa nr 11 im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Poznaniu

BOŻE NARODZENIE z Erasmus+

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca roku :)

Obchody Świąt Bożego Narodzenia były doskonałą okazją do przeprowadzenia dla naszych uczniów zajęć kulturowych i językowych kształcących kompetencje w programie Erasmus+ „Nasza Europa”.

Dzięki tym lekcjom uczniowie mogli poznać różnorodne tradycje świąteczne kultywowane w wielu krajach Unii Europejskiej. Zaznajomili się też ze wspaniałymi potrawami pojawiającymi się na europejskich stołach. Poznali kolędy i pastorałki śpiewane przy choinkach i mogli zaznajomić się z tłumaczeniami popularnej kolędy „Cicha noc” na wszystkie języki Unii Europejskiej.

Świątecznym tradycjom, kiermaszom, potrawom, pieśniom i prezentom, bogatym swą różnorodnością, przyświeca wspólny cel – uświetnienie tego wyjątkowego wydarzenia w kulturze europejskiej, zbudowanie wyjątkowego klimatu i uczczenie Bożego Narodzenia, tak ważnego w tradycji chrześcijańskiej. Zajęcia prowadzone w naszym programie Erasmus+ po raz kolejny otworzyły uczniów na bogactwo kulturowe i językowe Unii Europejskiej.

Sfinansowane ze środków UE.

Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub FRSE. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Fotorelacja w galerii

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu
os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
tel.(fax): (61) 823-04-31

Skip to content